افزایش احتمال حمله قلبی در روزهای تعطیل

حمله قلبی

امروزه حملات قلبی به یکی از شایع ترین دلایل مرگ و میر در سراسر دنیا تبدیل شده است و روزانه جان بسیاری از افراد را می گیرد. اما احتمال این حملات در چه زمان هایی بیشتر است. مطالعاتی انجام شده که نشان می دهد، در روز اول کاری هفته و زمان تعطیلات، بیشترین تاثیر بر قلب شما وارد می شود.
حمله‌های قلبی با کمترین احتمال، هنگامی که شما شاد و آسوده در تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات تابستانی هستید، رخ می‌دهد.
این یافته‌ها از یک تجزیه‌و تحلیل بر روی بیش از ۱۵۶۰۰۰ مورد حمله قلبی که در طول ۸ سال در بیمارستان‌های سوئد درمان شده بودند، به دست آمده است.
دکتر جان والت، دانشجوی دکترا در دانشگاه اوپسالا در سوئد و سرپرست این تحقیق می‌گوید: با اینکه عوامل احتمالی دیگر ممکن است در خطر حمله قلبی مؤثر باشند، به نظر می‌رسد استرس بیشترین نقش را داشته باشد.
میزان استرس در روزهای اول هفته حملات قلبی در روزهای تعطیل حملات قلبی در روزهای پر استرس حملات قلبی در اولین روز هفته تاثیر استرس یر حملات قلبی پیشگیری از حمله قلبی میزان استرس در روزهای اول هفته حملات قلبی در روزهای تعطیل حملات قلبی در روزهای پر استرس حملات قلبی در اولین روز هفته تاثیر استرس یر حملات قلبی پیشگیری از حمله قلبی
اما او یادآور شد که این بررسی یک بررسی مشاهده‌ای است و در نتیجه رابطه علی و معلولی را ثابت نمی‌کند. یافته‌های بررسی فقط همراهی میان حمله‌های قلبی و دوره‌های زمانی معین را نشان می‌دهند.
نتایج این بررسی به‌طور آنلاین در American Heart Journal منتشر شده است.
پژوهش‌های پیشین نشان داده‌اند که رویدادهای بسیار استرس‌زا مانند زمین‌لرزه‌ها یا بازی‌های جام جهانی فوتبال ممکن است حمله‌های قلبی را برانگیزند. به گفته این پژوهشگران حمله‌ های قلبی مرتبط با استرس ممکن است با زندگی حرفه‌ای فرد هم مرتبط باشند. برای مثال میزان حمله قلبی در دوشنبه‌ها (روز اول هفته کاری) و در صبح‌ها اوج می‌گیرد.
منبع: سلامت نیوز
#پیشگیری از حمله قلبی#تاثیر استرس یر حملات قلبی#حملات قلبی در اولین روز هفته#حملات قلبی در روزهای پر استرس#حملات قلبی در روزهای تعطیل#میزان استرس در روزهای اول هفته

درباره نویسنده

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

کلیه محصولات از بالاترین کیفیت برخوردار میباشند.