دمنوش گیاهی در کافه کتاب رویا

کافه کتاب رویا

ما نبودیم و تقاضامان نبود / لطف تو، ناگفته ی ما می شنود.

هر دم با حضور و ظهور و ورود و خروج پدیده ها ماتِ ماتِ ماتیم. ما هم گریان و خندان، با نیم نگاهی مبهوت و با خردی محدود و عقلی معیوب می بینیم و نمی بینیم، می رویم و می مانیم می دانیم و نمی دانیم.

شاید بتوان کارکرد کافه کتاب را در “ایجاد تعاملات” و “برخوردهایِ نزدیکِ انسانیِ دوستانه یِ انتخاب شده” و همچنین “ایجاد فضایی برای آرامش فردی” یا بقول صاحبان اصلی ِ غربیِ آن «reast» خلاصه کرد. جایی که یک نفر بتواند زمانی را در آن تنهایی بنشیند و با خودش کلنجار برود، لبی تر کند و یا بنویسد و …
و البته جایی که دو یا چند نفر دور هم بنشینند و گپی بزنند .
کافه کتاب رویا کافه کتاب رویا

سال‌ها بود که دغدغه عصرانه های کتابداری را داشتیم و فکر می کردیم چه خوب می شد اگر جمع هایی غیررسمی و در فضایی زنده و بدون تقیدهای دل به هم زن رسمی می توانستند کنار هم بنشینند و حرف دل بزنند و تجربه و خاطره و دانش را در هم بیاویزند و بی شیله پیله روی داریه بریزند؛ و به جای سخنرانی های بی معنی منتهی شونده به رابطه معنی دار و فرضیه های آبکی و جدولهای بی سر و ته، در مورد حرفهایی حرف بزنند که مهم نباشد به ترفیع یا ارتقاء کسی ختم بشود یا نه. فقط و فقط حرفهای خوب و دل انگیز، از آنها که شنیدنشان حال آدم را خوب تر می کند.
کافه کتاب رویا کافه کتاب رویا کافه کتاب رویا

آدرس کافه کتاب رویا : کرج، عظیمیه، بلوار شریعتی، جنب پمپ بنزین، کافه کتاب رویا
تلفن تماس: ۳۲۵۰۸۵۳۱-۰۲۶ و ۳۲۵۰۵۸۹۰-۰۲۶

درباره نویسنده

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

کلیه محصولات از بالاترین کیفیت برخوردار میباشند.