کندر , درمان سرطان

کندر در طب سنتی چه استفاده هایی دارد این ماده خوراکی که مزه تلخی دارد چه نوع خواص درمانی در خود جای داده است محققین طب سنتی به تازگی درباره مصرف کندر برای درمان انواع بیماری های خطرناک مانند سرطان به نتیجه های خوبی دست یافته اند

محمد پناهی، مسئول سلامتکده طب سنتی البرز (ایسنا)، منطقه البرز، اظهار کرد: صمغ کندر فرآورده گیاهی است که در عطر و خوشبوکننده‌ها به کار می‌رود و هزاران سال است که این صمغ در طب نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی افزود: این گیاه برای درمان عفونت کاربرد دارد به طوری که اکنون تحقیقات علمی، صمغ کندر را به درمان سرطان ارتباط می‌دهد.

پناهی با بیان اینکه غلظت صمغ به زمان برداشت آن ارتباط دارد، خاطرنشان کرد: نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که این صمغ حاوی ترکیب‌های مهم ضد سرطانی است و این موضوع برای مردم چین تازگی ندارد زیرا در طب قدیم چین، صمغ کندر برای درمان سرطان استفاده می‌شد و هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: نتایج تحقیقات سال ۲۰۱۰ نشان می‌دهد که ترکیب‌های فعال موجود در صمغ کندر، مانع بروز سرطان پروستات می‌شود و این ترکیب اسیدی که از درخت صمغ کندر گرفته می‌شود به طور موثری سلول‌های سرطانی پروستات را از بین می‌برد.

مسئول سلامتکده طب سنتی البرز خاطرنشان کرد: نتایج تحقیقات دیگر نیز نشان می‌دهد که عصاره صمغ کندر لوسمی حاد ملوئیدی را درمان می‌کند به طوری که نتایج آزمایش‌ها نشان می‌دهد عصاره صمغ کندر به طور موثری مرگ سلول‌های سرطانی را ۲۰ درصد افزایش می‌دهد.

وی در پایان گفت: نتایج تحقیقات دیگری که در سال ۲۰۰۹ انجام شد، نشان می‌دهد عصاره صمغ کندر بدون تاثیرگذاری روی سلول‌های سالم، سلول‌های سرطانی در مثانه را از بین می‌برد.

کندر
به فارسی «کُندُر» و در کتب طب سنتی با نامهای «کندر» و «لبان» ،«لیبان» و «لیبان ذَکَرْ» آورده شده است به هندی لوبان و به فرانسوی انواع ان را Oliban، Encens male و Encens indien و به انگلیسی Olibanum و Frankincense گفته می شود صمغ رزینی است که ازگیاهی گرفته می شود گیاه درختچه ای است از خانواده Burseraceae نام علمی آن Boswellia carterii Birdw. می باشد این گونه در عربسان و حبشه می روید .
از گونه دیگری به نام . Boswellia serrata Roxb از همین خانواده نیز کندر گرفته می شود ا ین گونه در مناطق مختلف هندوستان می روید از این گونه دو واریته درهند دیده می شود یکی Var serrata که برگهای آن پوشیده از کرک است و دیگری Var glabra که برگهای آن صاف و بی کرک می باشد .
مشخصات گیاه مولد کندر – گونه B.caterii
درختچه ای است کوچک پرشاخه ، برگهای آن مرکب و متشکل از ۱۵-۷ برگچه. برگچه ها دندانه دار شبیه برگ بلوط و تمام گیاه پوشیده از کرک پنبه ای است این درختچه درعربستان و حبشه انتشار دارد.
مشخصات کندر
با شکافی که در تنه درختچه مولد کندر ایجاد می کنند شیرابه سفید رنگی که همان صمغ رزینی کندر است از آن خارج می شود این شیرابه در مجاورت هوا به تدریج سفت شده وبه صورت کندر که در بازار عرضه می شود در می آید. کندر صمغ رزینی است که در بازار به صورت قطعات کوچک و یا در ابعاد شاه بلوط فروخته می شود صمغی است خشک با طعم تلخ و معطّر و کمی گس. معمولاً در تجارت دونوع کندر عرضه می شود یکی را از افریقا و دیگری را از هندوستان می آورند کندر افریقا یا به شکل قطعات کوچک گرد اشکی و یا بزرگتر به قدر شاه بلوط.کندر اشکی به رنگ کاه است زیر دندان نرم می شود و اگر شکسته شود مقطع آن کِدِر و مانند موم می باشد و کندر شاه بلوطی قرمز رنگ و غیرخالص است.
و امّا کندر هندوستان به صورت پارچه است بزرگتر از قطعات کندر افریقا، رنگ آن زرد کمی تیره و گِرد و معمولاً دارای بو و طعم معطَری می باشد ، شبیه بو و طعم صمغ رزینی کاج.
در بازار غالباً کندر را با سانداراک و مصطکی مغشوش می نمایند که البته از کندر خالص نامرغوبتر است .
توضیح: سانداراک را که به فارسی سندروس می گویند صمغ رزینی است که در اثر شکاف در تنه بعضی از درختان تیره کاج به دست می آید از جمله درخت Callitris quadrivalvis Vent. که مترادف آن Thuya articulata Vahi. می باشد. درختی است به بلندی ۶-۵ متر که در شمال افریقا می روید رزین سندروس در حدود ۱ درصد اسانس مرکب از پینن و دیپانتن دارد و بعلاوه دارای ماده تلخ نیز می باشد.از گونه های دیگری ازهمین خانواده به نام C.robusta R.Br. و چند درخت دیگر نیز سانداراک گرفته می شود سانداراک تقریباً مصرف درمانی ندارد و در ورنی سازی مصارف صنعتی دارد و چون ارزان است گاهی با کندر مخلوط می شود از سایر Thuya ها نیز صمغ سانداراک گرفته می شود .
در مورد انواع کندر در کتب طب سنتی شرقی آمده است که کندر مایل به قرمز کندر مذکر و کندر سفید را کندر مونث گویند ولی در مدارک علمی غربی که مبتنی بر مطالعات گیاه شناسان است آمده است که کندر مذکر که Encens male گفته میشود صمغ رزینی است که از گیاه Boswellia carterii گرفته می شود و کندر مونث به فرانسوی Juniperus lycia Pall. و همچنین از سروی به نام Juniperus thurifera گرفته می شود گونه اخیر را به فرانسوی Genvrier porte-encens می نامند.سروی است به بلندی ۱۰-۸ متر که در افریقای شمالی در تونس انتشار دارد کندر از اعصار کهن مورد شناخت بشر بوده است و به عنوان بخور معطّر از سوزاندن آن استفاده می شده و هنوز هم در معابد و در دیرها و کلیساهای مسیحیان در مراسم مذهبی کاتولیکها دود می شود کندر در اتر، کلروفورم و اسانس تربانتین حل می شود در آب فقط قسمتی از آن حل می شود و محلول کندر در آب مانند سایر صمغهای رزینی به صورت شیر در می آید.
ترکیبات شیمیایی
از نظر ترکیبات شیمیایی کندر دارای حدود ۲۵ درصد صمغ غیرمحلول در الکل و یک رزین ومقدار اسانس است قسمت غیرمحلول آن درالکل دارای مواد آرابین و باسورین است و قسمت محلول آن در الکل دارای رزینی به نام اولیبانورزن ،یک اسید آزاد به نام اسید بوسولیک، یک ماده تلخ و اسانس می باشد دراسانس کندر علاوه بر پینن، دیپانتن و فلاندرن مقداری از یک نوع الکل به نام اولیبانول می باشد .
خواص – کاربرد
در هند از کندر به عنوان معرّق ، مدّر، قابض و قاعده آور استفاده می شود و درموارد روماتیسم و ناراحتی پوستی و بیماریهای عصبی تجویز می شود.
از نظر حکمای طب سنتی کندر گرم و خشک است و از نظر خواص آن معتقدند که خشک کننده و قابض و بند آورنده خون است گازها را تحلیل می برد و برای تقویت حافظه نافع می باشد . از خونریزی های خارجی و خونروی از سینه جلوگیری می کند و اگر با صمغ عربی خورده شود برای رفع بدبویی بینی و تنگی نفس وسرفه مزمن رطوبتی نافع است . اگر با عسل خورده شود برای رفع فراموشی مفید است اگر تا چند روز هر روز ۳ گرم آن را در آب بخیسانند و ناشتا بخورند برای رفع فراموشی و زیادی بلغم مفید است .

درباره نویسنده

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

کلیه محصولات از بالاترین کیفیت برخوردار میباشند.