طرز تهیه اسموتی موز توت فرنگی و آناناس

طرز تهیه اسموتی ۳ میوه

آموزش 

اسموتی 3 میوه,دستور تهیه 

اسموتی 3 میوه,تهیه 

اسموتی 3 میوهتهیه اسموتی ۳ میوه

مواد لازم اسموتی ۳ میوه :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
شیر ۱لیوان ۱۰۰ گرم / ۱۱۰ کالری
خامه ۲قاشق غذاخوری ۱۰۰ گرم / ۳۵۰ کالری
موز ۱عدد ۱۰۰ گرم / ۹۵ کالری
توت فرنگی ۱لیوان ۱۰۰ گرم / ۳۵ کالری
آناناس (کنسرو شده و خرد شده) ۱لیوان ۱۰۰ گرم / ۴۵ کالری
بستنی وانیلی (اختیاری) نصف لیوان ۱۰۰ گرم / ۱۹۴ کالری

 

طرز تهیه اسموتی ۳ میوه :

: ابتدا میوه ها را خرد کرده و داخل فریزر قرار دهید تا کاملا یخ بزنند.تقریبا زمانی معادل ۲تا۴ساعت لازم است تا میوه ها فریز شوند.شیر و خامه را داخل مخلوط کن ریخته و خوب مخلوط کنید.

*. مقداری بستنی وانیلی را به شیر اضافه کرده و یکی دو مرتبه آن را مخلوط کنید طوری که بستنی خیلی آب نشود.میوه های یخ زده را به مواد اضافه کرده و اسموتی را کاملا میکس کرده و یکنواخت نمایید.

 

نکات :

*. در صورت تمایل از مقداری عسل یا شکر داخل اسموتی استفاده کنید.میتوانید از شیر های طعم دار برای تهیه این اسموتی استفاده کنید.

*. این اسموتی در دستور اصلی بستنی ندارد.در صورت تمایل آب کمپوت آناناس را هم به مود بیفزایید.

 

خواص توت فرنگی : *. فشارخون و توت فرنگی : بدلیل پتاسیم بالا در توت فرنگی، این میوه پرطرفدار برای افرادیکه دچار فشارخون بالا هستند، توصیه می شود. پتاسیم به خنثی کردن اثر سدیم در بدن کمک می نماید. مصرف کم پتاسیم همانقدر برای فشارخون بالاا بداست که مصرف بالای سدیم برای فشارخون بالا بد می باشد. *. دیابت و توت فرنگی : توت فرنگی قندی پایین و میزان فیبری بالا داشته و هردو این فاکتور ها به حفظ تعادل قندخون کمک می نماید. توت فرنگی یکی از خوراکی های مناسب برای افراد دیابتی می باشد. تحقیقات نشان می دهد که خوردن ۳۷ توت فرنگی در روز می تواند بطرز چشم گیری عوارض دیابت همچون نارسایی کلیه و نوروپاتی محیطی را کاهش دهد.
۳۰۰X250 saba

درباره نویسنده

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

کلیه محصولات از بالاترین کیفیت برخوردار میباشند.